Kadra trenerska

Kadrę trenerską stanowią trenerzy i instruktorzy Polskiego Związku Pływackiego

Paweł Markiefka

Trener pływania z licencją Polskiego Związku Pływackiego. Absolwent AWF w Katowicach, instruktor lekkoatletyki, narciarstwa zjazdowego. Ratownik Wodny WOPR. Sędzia pływania kl 1. Od roku 2004 trener koordynator sekcji pływackiej, od roku 2011sprawuje funkcje prezesa klubu. Wychowawca medalistów Mistrzostw Polski, Śląska, Zawodów Międzynarodowych. Z zamiłowania podróżnik i rowerzysta, kochający fotografię - szczególnie tą analogową.

Anna Kurylas

Była zawodniczka naszego Klubu i AZS AWF Katowice. Podczas swojej kariery zdobyła siedem indywidualnych medali Mistrzostw Polski, członkini Kadry Narodowej w pływaniu. Członek zarządu i trener w Klubie od 2007 roku. Rokrocznie jej wychowankowie zdobywają czołowe miejsca w mistrzostwach województwa. Z wykształcenia mgr dietetyki, instruktor czterech dyscyplin sportowych, sędzia pływania i ratownik WOPR. Obecnie jest na "finiszu" studiów doktoranckich na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Uważa, że w życiu trzeba stawiać sobie coraz to nowe cele i wyzwania, do których należy nieustannie dążyć! „Kto stoi w miejscu ten się cofa”!

Jakub Sobota

Były zawodnik naszego Klubu. Podczas swojej kariery reprezentował nasz klub w wielu finałach mistrzostw polski, kilku krotny Mistrz Śląska , członek Kadry Narodowej młodzików w pływaniu. Sędzia pływanie kl.2 i ratownik WOPR. Od 2019 r. trener w klubie. Jego zainteresowaniem jest każda aktywność sportowa.

Joanna Więckowska

Absolwentka AWF Katowice o kierunku wychowanie fizyczne i fizjoterapia, instruktor sportu, instruktor rekreacji ruchowej, instruktor pływania, ratownik WOPR Z 20-letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi i młodzieżą, na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 5 w Piekarach Śląskich

Dominika Bigos

Była zawodniczka naszego klubu i AZS AWF Katowice. Finalistka zawodów na poziomie ogólnopolskim oraz międzynarodowym. Wielokrotna medalistka mistrzostw Śląska. Od dziecka pasjonuje się pływaniem oraz innymi dyscyplinami sportowymi. Ma wieloletnie doświadczenie jako zawodniczka, dzięki czemu zna dokładnie strukturę treningów.

Marta Krawiec

Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach na kierunku fizjoterapia. Ratownik WOPR z ukończonym kursem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Instruktor pływania z 8- letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi , młodzieżą i dorosłymi na każdym poziomie zaawansowania. Była zawodniczka.

Treningi klubowe
Informacje o treningach klubowych, godziny, lokalizacje
Zapisy do klubu
Informacje i wytyczne dotyczące zapisów do klubu UKS Na Fali Bytom