Kadra trenerska

Kadrę trenerską stanowią trenerzy i instruktorzy Polskiego Związku Pływackiego

Paweł Markiefka

Trener pływania z licencją Polskiego Związku Pływackiego. Absolwent AWF w Katowicach, instruktor lekkoatletyki, narciarstwa zjazdowego. Ratownik Wodny WOPR. Sędzia pływania kl 1. Od roku 2004 trener koordynator sekcji pływackiej, od roku 2011sprawuje funkcje prezesa klubu. Wychowawca medalistów Mistrzostw Polski, Śląska, Zawodów Międzynarodowych. Z zamiłowania podróżnik i rowerzysta, Kochający fotografię - szczególnie tą analogową.

Anna Kurylas

Była zawodniczka naszego Klubu i AZS AWF Katowice. Podczas swojej kariery zdobyła siedem indywidualnych medali Mistrzostw Polski, członkini Kadry Narodowej w pływaniu. Członek zarządu i trener w Klubie od 2007 roku. Rokrocznie jej wychowankowie zdobywają czołowe miejsca w mistrzostwach województwa. Z wykształcenia mgr dietetyki, instruktor czterech dyscyplin sportowych, sędzia pływania i ratownik WOPR. Obecnie jest na "finiszu" studiów doktoranckich na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Uważa, że w życiu trzeba stawiać sobie coraz to nowe cele i wyzwania, do których należy nieustannie dążyć! „Kto stoi w miejscu ten się cofa”!

Jakub Sobota

Były zawodnik naszego Klubu. Podczas swojej kariery reprezentował nasz klub w wielu finałach mistrzostw polski, kilku krotny Mistrz Śląska , członek Kadry Narodowej młodzików w pływaniu. Sędzia pływanie kl.2 i ratownik WOPR. Od 2019 r. trener w klubie. Jego zainteresowaniem jest każda aktywność sportowa.

Magdalena Zając

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Trener II klasy pływania, sędzia pływania, ratownik WOPR głównie na Bałtyckich plażach. Od 2021 roku trener w SPMS w Bytomiu. Członek zarządu klubu od 2022 roku. Pasją jest każda aktywność fizyczna.

Marta Krawiec

Absolwent Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej w Katowicach na kierunku fizjoterapia. Ratownik WOPR z ukończonym kursem kwalifikowanej pierwszej pomocy. Instruktor pływania z 8- letnim doświadczeniem w pracy z dziećmi , młodzieżą i dorosłymi na każdym poziomie zaawansowania. Była zawodniczka.

Anna Wiśniewska

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach na kierunku wychowanie fizyczne i edukacja obronna. Instruktor pływania, fitnessu i odnowy biologicznej . W roku 2017 ukończyła studia podyplomowe w zakresie Trenera Sportu z Pływania. Na co dzień nauczyciel wychowania fizycznego w szkole podstawowej.

Patrycja Lach

Studentka II roku zarządzania, od 6 lat instruktor sportu o specjalizacji pływanie, od 10 lat członek WOPRu. Swoją przygodę z basenem zaczęła mając 6 lat. Uwielbia pracę z dziećmi i młodzieżą.

Natalia Krupa

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Trener 2kl. pływania, czynny ratownik WOPR. Była reprezentantka AZS AWF Katowice. Kocha każdą chwilę spędzoną w wodzie i na świeżym powietrzu.